Tembelilkten kurtulma ve çalışma isteği için dua

Hocam insanın içine çalışma isteği gelmesi için bir dua var mı?Küçükten beri hep çalışmadan başarılı olduğumu sandım şimdi de çalışmak işkence gibi geliyor (her hangi bi ders)

Vardır. Tavsiyemiz;

Tevbe ve istiğfarı çok yapınız, tesbih namazı kılınız, geceleri teheccüde kalkıp namaz sonrasında Hz. Ebu Bekir’in (r.a.) salavâtını, iltcasını çokça okuyunuz. O salavât şudur:

“Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ êli seyyidinâ Muhammed. Ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim. Eûzü billâhi mine’l-hemmi ve’l-huzni ve mine’l-cübini ve’l-buhuli ve mine’l-aczi ve’l-keseli ve min ğalebeti’t-deyni ve kahri’r-ricâl”.

Manası: “Allâh'ım, Efendimiz Muhammed'e ve ehl-i beytine rahmet eyle. Ona ve âline bereket ve selâmet ihsan eyle. Allah’ım! Kederden, hüzünden; korkaklıklardan, cimriliklerden; âcizlikten, tembellikten, borç baskısından ve (zâlim) adamların kahrına uğramaktan sana sığınırım”. [Bkz. Buhari, Sahih, 7, 159]

Asgari yedi kere okuyunuz, daha fazla okuyabilirseniz tabii ki daha güzel ve daha müessir olur.

Sorunuzun detaylı cevabı için ayrıca bkz.
http://www.mollacami.net/soru-ve-cevaplar-978.html
http://www.mollacami.net/soru-ve-cevaplar-1187.html


dua, istiğfar, tevbe, tembellik, işkence, çalışmak, teheccüd, Hz. Ebu Bekir’in (r.a.) salavâtı,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU