Zalimi helak eden dua

hocam sizden yardım istiyorum dahha öncede yazmıştım.birisine borç verdim ve geri alamıyorum diye ve en kötüsüde adamla her gün yüz yüze geliyoruz ama nasıl bir surat ki adamda ne utanma var ne şey.yüzsüzün birsi.insan 100 yine vermeye çalışır aa bunda öyle bir şey yok.
bu sebpeten internette zalimi helak eden diye bir dua buldum bunun hakkındaki yorumunuz nedir acaba.yai o adama öyle sinriliyimki işte bir şey de söylenmiyor.o dua:
Zalimi Helak Eden Dua 1.si
Bismillahirrahmanirrahim. İza zülziletil ardu zilzaleha. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yutaku intikamühü fülan ibni fülaneh. Ve ahrecetil ardu eskaleha. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yutaku intikamihü fülan ibni fülaneh. Ve kalel insanü ma leha. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yütaku intikamühü fülan ibni ibni fülaneh. Yevme izin tühaddisü ahbaraha. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yutaku intikamihü fülan ibni fülaneh. Bi enne rabbeke ev haleha. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yutaku intikamühü fülan ibni fülaneh. Yevme izin yasdürünnase eştaten liyürav a’malehüm. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yutaku intikamihü fülan ibni fülaneh. Femen ya’mel miskale zerratin hayran yerah. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yütaku intikamühü fülan ibni fülaneh. Vemen ya’mel miska le zerratin şerran yerah. Ya kahiru zül batşiş şedidi entellezi la yutaku intikamihü fülan ibni fülaneh.
zalimi helak etmek için zilzal suresinin bu azimeti çarşamba gecesi kırkbir adet tuz üzerine okunur okunur ve o tuzlar ateşe atılıp yakılır.
2.si Zalimi Helak Eden Kahreden Dua bilgisi
duanın tesiri çoktur hak etmeyen kişilere okumayalım değerli dostlar okumayacağınızı ümit ederek zalimi helak eden kahreden dua bilgilerimize geçiyorum kısmetse.arabi ayın son çarşamba gecesi, gece yarısı kalkıp güzelce bir abdest al.birinci rekatta Fatiha ile Nun suresini, ikinci rekatta Fatiha ile Hakka suresini okuyarak iki rekat namaz kıl. Namazdan sonra kıbleye karşı ayakta durarak 824 defa Cebbâr ismi şerifini oku. Her 100 de 1 defa şunu okuyoruz dostlar.
::: Yâ Cebbâru Yâ Kadîru huz fülânen ezzâlimi :::

Değerli kardeşim;

1. Hakkını öncelikle neden hukuki yollardan aramıyor da hemen bedduaya yöneliyorsun? Yoksa Rabbimizin “Ey iman edenler! Belirlenmiş bir süre için birbirinize borçlandığınız vakit onu yazın…” [Bakara suresi, 282] emrine uygun hareket etmedin, alacağına dair bir delilin/tutamağın mı yok? Eğer öyle bir durum varsa, tabii meseleyi hukuki zemine taşıyamazsın; korkarım Cenab-ı Hak da alacağını tahsil talebini kabul etmez.

2. Beddua yerine hayır-dua etmeyi deneyemez misin? Umulur ki kişi ıslah olur, hidayet bulur. Böylece hem maddi karşılığını / alacağını tahsil eder, hem manevi mükafatını görürsün.

Şayet bütün bunlara rağmen, ‘ben illâ da bi şekilde beddua etmek istiyorum’ dersen, şunu bil ki; gerçekten o zalim sen de mazlum durumundaysan, Hz. Mevla senin duanı kabul eder. Bundan emin olabilirsin. Çünkü Rasûlullah Efendimiz (s.a.v.) buyururlar ki;

“Üç müstecab (Allah tarafından reddolunmayıp mutlaka kabul edilen) dua vardır. Bunların icâbete mazhariyetleri hususunda hiç bir şüphe yoktur. Mazlumun duası, müsâfirin duası, babanın evladına duası.” [Tirmizî, Sünne, Birr 7, Hadis no: 1906; Cennet 2, Hadis no: 2528, Daavât 139, Hadis no: 3592; Ebû Dâvud, Sünen, Salât 364, Hadis no: 1536; İbn Mâce, Dua 11, Hadis no: 3862]

Fakat vaziyet düşündüğün gibi değil ve senin de hataların söz konusu ise, yapacağın bedduanın kendi aleyhine dönebileceğini de unutmamalısın.

Yukarıda bir siteden naklettiğin duaların kaynağını belirtmemişsin. Bilmiyorum, belki orada da belirtilmemiştir. Dolayısiyle kontrol imkanımız yok. Bununla birlikte usûle uygun oldukları intibaını veriyor. Bu bir... Ayrıca düşmandan-zalimden Cünnetü’l-Esma ile de intikam alabilirsin. Usûlü; her birerinin başında Besmele çekmek suretiyle 19 defa okuyup kişiyi Cenab-ı Mevla’ya havale etmektir. Şöyle:

“Bismillâhirrahmânirrahîm. Ferdün Hayyun Kayyûmun Hakemun Adlun Kuddûsun ve men âde feyentekımullâhu minhu.”

Rabbim kolaylıklar versin. Cümlemizi ve bilcümle ümmet-i Muhammed’i zalim konumunda da mazlum durumunda da koymasın.

dua, baba, beddua, zâlim, helak, mazlum, müstecab, müsafir, borçlandığınız vakit onu yazın,

Yorumlar (2)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla

  •  - Cvp: Zalimi helak eden dua
    Otuduğun yerden dua ile olsaydı, israil amerika avrupa ve bilimum bir çok zalim devlet milyon kez kahrolmuştu. Müslüman uyanık olur,bir delikten bir defa sokulur,bizler maşaallah bilmam kaç asırdır milyonlarca kez sokuluyoruz ama hala nerelerdeyiz,uyan Müslüman,yattığın yerden olmaz,kalk harekete geç,vesselam...
  •  - Cvp: Zalimi helak eden dua
    HOCAM NE GUZEL SOYLEMIŞŞINIZ.BEN EL KAHHAR SABAH NAMAZINDAN SONRA ÇEKIYORUM ÇEKMESEMMI HOCAM.(BENIM CANIMI ÇOK YAKIYOLAR)


Son bakılanlar

İftar Vakitleri: İstanbul | Ankara | İzmir | Bursa | Konya | Köln | Londra

JOHOR KEDAH KELANTAN KUALA LUMPUR LABUAN MELAKA NEGERI SEMBILAN PAHANG PERAK PERLIS PULAU PINANG PUTRAJAYA SABAH SARAWAK SELANGOR TERENGGANU